עזרה וביצרון חברה לשיכון בע"מ

עזרה ובצרון נוסדה בשנת 1937 והיא חברה-בת של עיריית תל אביב-יפו המוחזקת בבעלותה המלאה. החברה מרכזת תחת קורת גג אחת את כל תחומי ההתחדשות העירונית ועוסקת בייזום, בתכנון ובניהול של פרויקטים לבינוי ציבורי לרווחת תושבי העיר.

אלי גינזברג

מנכ"ל

נעמה בן זאב

סמנכל"ית התחדשות עירונית

עזרה ובצרון נוסדה בשנת 1937 והיא חברה-בת של עיריית תל אביב-יפו המוחזקת בבעלותה המלאה. החברה מרכזת תחת קורת גג אחת את כל תחומי ההתחדשות העירונית ועוסקת בייזום, בתכנון ובניהול של פרויקטים לבינוי ציבורי לרווחת תושבי העיר.

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדםאו חייגו -

*3896

חברת עזרה ובצרון משמשת כזרוע הביצועית של עיריית תל אביב- יפו, וככזו מובילה את תחום ההתחדשות העירונית ללא מטרות רווח ומקדמת תוכניות של פינוי בינוי, תמ"א 38 ,פרוייקטים של שימור מבנים, שיפוצי חזיתות, ודיור בר השגה. מעבר לכך, אמונה החברה על תחום הבינוי הציבורי הכולל בין היתר גני ילדים, בתי ספר, אולמות ספורט, מבני תרבות ומרכזים קהילתיים. מבנים אלו משתלבים באורח החיים התל אביבי ומותאמים לצרכי התושבים.

עיריית תל אביב-יפו מייחסת חשיבות רבה לנושא ההתחדשות העירונית בעיר, שכן פרויקטים מסוג זה מסייעים להגדיל את היצע הדירות, מפתחים את התשתיות באזור, תורמים לשיפור איכות החיים של הדיירים, מעלים את ערך הדירות ומשפרים את הרמה הסוציו-אקונומית באזור.

כחברה-בת של העירייה, עזרה ובצרון, שמה בראש סדר העדיפויות שלה את צורכי התושבים וטובתם. במסגרת זו, השיקה שלושה "בתים להתחדשות עירונית" ביד אליהו, ביפו ולאחרונה גם בנווה שרת שבצפון העיר, וצפויה לפתוח מרכזים נוספים ברחבי העיר. מרכזים אלה מאגדים את כל הכלים והשירותים התכנוניים בתחום ההתחדשות העירונית, כחלק מהמדיניות העירונית לעידוד פרויקטים מסוג זה ולסיוע לתושבים המעוניינים בכך.

ה"בתים להתחדשות עירונית" מהווים נקודת מפגש והתכנסות עבור תושבי העיר וכן מקום בו מוצעים להם מגוון שירותים עירוניים, הכוונה וליווי מקצועי שוטף בנוגע לתהליכי ההתחדשות העירונית - כל זאת במימון עירוני ושאינו למטרות רווח. השירותים הניתנים בבתים אלה כוללים מרכז הסברה ומידע, יעוץ משפטי, תכנון תב"ע, סיוע בבחירת קבלנים/יזמים, סיוע במימון, פיקוח וליווי הפרויקט, סלון למפגש עם יזמים, פגישות עבודה, ישיבות ועוד.

עזרה ובצרון רואה כחלק מתפקידה גם שליחות חברתית, המתחברת לחזון העירייה להציע אפשרויות דיור מוזלות לבני מעמד הביניים כך שיוכלו ליהנות מהיתרונות שבמגורים במרכז המטרופולין. עיריית תל אביב-יפו לקחה על עצמה, כבר לפני כעשור, לייצר בפעם הראשונה במדינת ישראל את המודל לדיור בר השגה. לצורך כך, העמידה העירייה קרקעות עירוניות והיא מקדמת אישורים לאלפי בנייני מגורים שיכללו יחידות דיור בר השגה. עזרה ובצרון אמונה, מטעם העירייה, על ניהול ויישום הפרויקטים של דיור בר השגה והיא העמידה עד כה לרשות התושבים כ-150 דירות במחיר מוזל, באזורי ביקוש מגוונים בעיר.

לאורך השנים הקימה עזרה ובצרון מאות מבני ציבור שהפכו לחלק מסמליה של העיר תל אביב-יפו, וכיום ממשיכה החברה לשפר ולחדש את המרחב האורבני הציבורי עם פרויקטים שאפתניים, ביניהם מדרון יפו, הגן האקולוגי בקריית ספר, שכונת בצרון, שכונת יד אליהו, מתחם התחנה ומגדל השעון ביפו, גינת דובנוב ומרכז גולדה, לצד שיקום שכונת פלורנטין ושכונת נווה צדק. כמו כן, החברה הייתה אחראית על תכנון ובניה של עשרות פרויקטים ציבוריים הכוללים מוסדות חינוך ומבני תרבות. כל הפרויקטים המגוונים הללו מעוצבים בסגנון מודרני, עכשווי, צבעוני, היוצר הזדהות עם האתרים השונים, תחושת שייכות ורצון לקחת בהם חלק פעיל.

עזרה ובצרון שמה לה למטרה להוביל את הבינוי הציבורי וההתחדשות העירונית בתל אביב-יפו, תוך שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים והמשך פיתוח המרקם העירוני הייחודי. הודות לניסיון רב השנים ולקשר הבלתי אמצעי עם התושבים, צולחת עזרה ובצרון את האתגרים שעומדים בפני ענף הבניה הדינמי והמשתנה, ומתאימה את עצמה למאה ה-21 .בתוך כך, החברה חרטה על דגלה את ערכי המקצוענות והמומחיות, ושואפת להוסיף ולהיות גורם משמעותי, התורם לעתיד התושבים, העירייה והעיר תל אביב-יפו כולה.

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980