ליווי דיירים להתחדשות עירונית, BERENZON

BERENZON ליווי בעלי דירות בהתחדשות עירונית, שהוקם בסוף שנת 2008 על ידי קארן ברנזון חרס, הוא מהמשרדים הוותיקים והמנוסים בתחום ליווי וארגון בעלי דירות בבניינים ומתחמי התחדשות עירונית.

קארן ברנזון

מנכ"ל

BERENZON ליווי בעלי דירות בהתחדשות עירונית, שהוקם בסוף שנת 2008 על ידי קארן ברנזון חרס, הוא מהמשרדים הוותיקים והמנוסים בתחום ליווי וארגון בעלי דירות בבניינים ומתחמי התחדשות עירונית.

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדםאו חייגו -

050-7621196

עד היום ליווה משרד BERENZON ליווי בעלי דירות בהתחדשות עירונית מעל 100 בניינים בהליך היתר בניה, ביצוע ופרויקטים שאוכלסו (ללא עלות לבעלי הדירות). כן ביצע המשרד גם תהליכי גישור בין בעלי דירות בבניינים שכבר בחרו יזם. כיום הוא מהמשרדים הוותיקים והמנוסים בתחום ליווי וארגון בעלי דירות בבניינים ומתחמי התחדשות עירונית.

מתוך 108 פרויקטים של התחדשות עירונית אותם ליווה המשרד, 75 נמצאים בתהליך תכנון, 19 פרויקטים בביצוע ו-14 פרויקטים אוכלסו.

להתחבר לידע ולעוצמה

כמעט בכל פרויקט של התחדשות עירונית קיים מנהל/ת פרויקט, וגם בעקבות ההנחייה החדשה של מנהל התכנון למנות בעל תפקיד בפרויקטים מרובי בניינים במתחם יחיד. תפקידו של מנהל הפרויקט (המכונה גם 'מארגן הדיירים') הוא להתוות את הדרך הקצרה, השקופה, הזריזה והמקצועית ביותר לקיום פרויקט בהתחדשות עירונית. הניסיון רב השנים של ברנזון הוביל למסקנה כי עניין המקצועיות והידע בתחום הוא הכוח שנותן לבעלי הדירות להתאגד ולצאת לדרך נקיה, ללא מהמורות.

כיצד לפעול במקרה של בניין או מתחם בהתחדשות עירונית?

על פי האג'נדה של החברה, הדבר הראשון שכל פרויקט צריך לגלות הוא מה הן הזכויות התכנוניות שלו במקסימום. אחת הדרכים לעשות זאת, היא באמצעות מינוי אדריכל, בעל ניסיון. במתחמי פינוי-בינוי, על בעלי הדירות לדעת בדיוק מה מגיע להם במתחם, לטוב ולרע. ורק אז לצאת למכרז יזמים מורחב. כדי להתחיל את העבודה הפרויקט זקוק לבעלי דירות מובילים בבניין, כשהתפקיד של ברנזון, בין היתר, הוא לעזור לאתר אותם, לזהות דייר מפוחד, דייר רדום ואת הדייר החיובי ובעל ההשפעה, אשר יהיה מוכן להקדיש מזמנו על מנת להוציא את הפרויקט אל הפועל.

מהי הנוסחה המנצחת?

"ראשית, אפשר להגיע תוך 3 חודשים להסכם מול יזם כשנציגות חזקה, לאחר מינוי אדריכל מטעם הדיירים, ביצוע מכרז יזמים, בחירת עו"ד ומפקח בניה מטעם הדיירים וחתימה על הסכם", אומרת ברזנון, מייסדת ומנהלת המשרד. לדבריה, אין הבדל בין בניין יחיד למתחם (מספר בניינים) – הכל תלוי במנהל הפרויקט ובשאלה האם הוא יודע לארגן ולהשתמש במקצועיות בסעיפים הבאים:

1 .איתור בעלי דירות מובילים.

2 .הסכמה ומינוי נציגות.

3 .מינוי חיצוני של גורם מנהל שכפוף לבעלי הדירות, לתקופה מוגבלת.

4 .מינוי אדריכל (פעולה הנעשית בקפדנות יתרה).

5 .יציאה למכרז יזמים שמחולק ל-2 שלבים ובו שאלות מסחריות, משפטיות ופיננסיות ונושאים שהמגיעים מבעלי הדירות.

6 .במקביל, בחירת עו"ד ומפקח בניה מטעם בעלי הדירות.

ליווי הפרויקט -יחס אישי ופרטני לכל בעל דירה

כיום, ניתן להתאים פיתרון לכל בעיה בתחום, בין אם מדובר בדיירים קשישים, בבעלי דירות אשר אינם יכולים להרשות לעצמם לשלם דמי ניהול חודשיים, הגבוהים יחסית לאלו שהם משלמים היום, או בבעיות נוספות. לכן, ישנה חשיבות רבה ליחס האישי והפרטני לכל בעל דירה. לדברי ברנזון, "עם השנים למדתי שיש ליידע את כל בעלי הדירות בהליך של התחדשות עירונית, מרגע ההסכמה העקרונית ומינוי הנציגות ועד להתחלת ביצוע. היום כל פרויקט מקבל מהמשרד עדכון סטטוס פרויקטים, כל המסמכים גלויים באתר וכך אנו מצליחים להפחית את הגישה השלילית מצד בעלי דירות ספקניים".

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980