אקו סיטי

מדורג בערים:

ארצי | תל אביב יפו | גבעתיים

חברת אקו סיטי הוקמה בסוף העשור הקודם, וכיום היא נחשבת לאחד הגורמים המרכזיים בתחום ההתחדשות העירונית בתל אביב. החברה פועלת בעיקר בעיר הגדולה ובסביבתה כשמאחוריה פרויקטים רבים שהושלמו בהצלחה. כיום מקדמת החברה כ-50 פרויקטים הנמצאים בשלבי ייזום, תכנון או ביצוע – בדגש על מיזמי תמ"א 38/2 – כשכל פרויקט מראשיתו ועד סופו מבוצע תחת קורת גג אחת.

אילי בר

מנכ"ל משותף

דוד רשף

מנכ"ל משותף

מדורג בערים:

ארצי | תל אביב יפו | גבעתיים

חברת אקו סיטי הוקמה בסוף העשור הקודם, וכיום היא נחשבת לאחד הגורמים המרכזיים בתחום ההתחדשות העירונית בתל אביב. החברה פועלת בעיקר בעיר הגדולה ובסביבתה כשמאחוריה פרויקטים רבים שהושלמו בהצלחה. כיום מקדמת החברה כ-50 פרויקטים הנמצאים בשלבי ייזום, תכנון או ביצוע – בדגש על מיזמי תמ"א 38/2 – כשכל פרויקט מראשיתו ועד סופו מבוצע תחת קורת גג אחת.

פעילות ארצית

סה"כ
פרוייקטים

49

פרוייקטים
בביצוע

13

פרוייקטים
בתהליך

29

פרוייקטים
מאוכלסים

7

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדםאו חייגו -

*6598

מאז הוקמה חברת אקו סיטי אס.אל יזמות ובנייה בע"מ, היא פועלת נמרצות לחידוש העיר תל אביב. השותפים בחברה – אינג' אהרון שפירא, דר' אפרת טולקובסקי, רובר שגראוי, ארי ליבוביץ, אילי בר ואדריכל דודו רשף - הבחינו כבר לפני שנים בפוטנציאל העצום של התחום ברחבי תל אביב, שבשנים הקרובות על פי כל הסימנים תוסיף לעצמה יחידות דיור חדשות בעיקר באמצעות פרויקטים להתחדשות עירונית.

אקו סיטי משקיעה אומנם את מירב משאביה בתל אביב, כעיר שהפכה עם השנים למומחיות הגדולה שלה, אך מבצעת עוד ועוד פרויקטים ברחובות העיר השכנה, גבעתיים. עוצמתה של החברה, ואחד היתרונות שאפשרו לה להתעצם ולהתרחב כל כך באזור המבוקש ביותר בישראל, הוא בהיותה חברה יזמית וקבלנית: החברה נמצאת בבעלות חלקית (%50) של חברת שגראוי ליבוביץ – חברה קבלנית ויזמית שעיקר התמחותה הוא הקמת בנייני יוקרה ושימור מבנים במרכז תל אביב.

שורה ארוכה של פרויקטים – בעבר, בהווה ובעתיד

רשימת הפרויקטים שעליהם חתומה חברת אקו סיטי ארוכה ומרשימה – ואין מדובר רק על פרויקטים בתכנון. החברה כבר הספיקה להשלים את המספר הרב ביותר של פרויקטים בהתחדשות עירונית בעיר הגדולה, שבבחירתם הנחתה את החברה השאיפה לאתר פרויקטים 'בוטיקיים' שנמצאים במיקומים מעולים, תוך הקפדה על איכות העבודה ועל רמת הגימור. כיום פועלת אקו סיטי לקידום של עשרות פרויקטים נוספים, בעיקרם פרויקטים להריסה ולבנייה במרכז תל אביב בהיקף של מאות יחידות דיור.

 

ההשפעה על תכניות רובע 3 ורובע 4

עשר שנות הפעילות של אקו סיטי שזּורֹות באבולוציה שעבר תחום התחדשות העירונית בעיר. השותפים המנהלים – דודו רשף ואילי בר – גם לקחו חלק פעיל בעיצוב פני ההתחדשות העירונית במרכז תל אביב: השניים הובילו מטעם איגוד חברות תמ"א 38 את כל הליכי ההתנגדות והעררים לתוכנית הרבעים, שעתידה להשפיע משמעותית על תל אביב בעשורים הקרובים.

מהוועדה המקומית ועד למועצה הארצית השקיעו מנהלי אקו סיטי מאות שעות בכתיבה ובדיונים מול הגורמים השונים, ובסופו של דבר תכנית הרבעים שופרה באופן משמעותי ונתנה תנופה משמעותית לתחום. את הידע המקצועי בפרטי הפרטים של תכנית הרבעים הצליחה החברה למנף לקידום פרויקטים בתקופה שבה השוק היה עדיין נתון באי ודאות.

תכנון אדריכלי פנימי

כל היבטי הפרויקט, מראשיתו ועד סופו, מבוצעים בידי צוות החברה המונה יותר מ-40 איש במחלקות הייזום, התכנון, הביצוע, השיווק והמכירה. אחד המאפיינים הייחודיים של אקו סיטי הוא תכנון עצמאי באמצעות משרד אדריכלות פנימי, של האדריכליות לילך גרוסברד- ענבר ויפעת וינציגסטר-קייך. מדובר בקונספט ייחודי וחדשני בארץ. כיוון שיזמים מסתמכים על תכנון אדריכלי חיצוני ומאבדים שליטה על תהליכי התכנון, לוחות הזמנים והפרטים הקטנים, החליטו מנהלי החברה לעבור לתכנון עצמי להיתר כשיטת עבודה יעילה יותר באופן משמעותי, הן מבחינת תהליך העבודה והן מבחינת התוצאה התכנונית.

פרויקטים נבחרים

לחברה, כפי שציינו, פרויקטים רבים בתחום ההתחדשות העירונית שנמצאים בימים אלו בהתהוות – החל בייזום ועד ביצוע בשטח. אלו המרכזיים שבהם:

  • ברנדיס 10 ,תל אביב: פרויקט הריסה ובנייה, מהראשונים במרכז  תל אביב, שבמהלכו ייהרס הבניין הקיים וייבנה במקומו מבנה חדש בן שמונה קומות, ובו 19 יחידות דיור. הפרויקט נמצא לקראת ביצוע.
  • יעקב מוזר 10 ,תל אביב: פרויקט הריסה ובנייה שבמסגרתו  ייבנה בניין חדש הכולל 21 דירות בשמונה קומות. הפרויקט נמצא לקראת קבלת היתר.
  • צייטלין 7 ,תל אביב: פרויקט הריסה ובנייה שבמסגרתו ייבנה בניין  חדש הכולל 23 דירות בשבע קומות. הפרויקט נמצא בתכנון להיתר.
  • איתמר בן אב"י 7-5 ,תל אביב: פרויקט חיזוק, שיפוץ ותוספת  שתי קומות לשני מבנים קיימים במרכז העיר, שיזכו גם לחניון תת קרקעי משותף. בשתי הקומות החדשות ייבנו שמונה יחידות דיור חדשות. הפרויקט נמצא בביצוע מתקדם.
  • אמסטרדם 22 ,תל אביב: פרויקט חיזוק שבמהלכו יתווספו  שלוש יחידות דיור לעשר היחידות הקיימות כיום. הפרויקט נמצא בהליכי קבלת היתר.
מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980