דבר ראש עיריית רעננה

רעננה נמצאת בתנופת פיתוח ובנייה מהגדולות בתולדותיה. והעיריית הציבה כערך עליון את השמירה על שביעות רצונם של תושביה והדאגה לרווחתם בכל מישורי חייהם, ובכלל זאת בתחום הדיור והמגורים. לעיר יסודות כלכליים ותכנוניים איתנים, המתבססים על תכנית מתאר כוללת, המתווה את עקרונות פיתוחה מתוך מוכנות לאתגרי העתיד ועל בסיס עקרונות ומדיניות ארוכי טווח. תנופת הפיתוח מלווה במהפכת תחבורה מקיפה שבמרכזה עומדים פתיחתו של כביש 531 ושתי תחנות הרכבת בעיר, שיפור מערכות התחבורה הציבורית וסלילתו של כביש עוקף צפוני, המשפרים את הגישה לעיר וממנה.

עם אישור תכנית המתאר, ב-2016 ,הוכרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה כוועדה מקומית עצמאית, לפי חוק התכנון והבנייה, באופן התורם לייעול התהליכים שבאחריותה. כרשות עצמאית, נהנית העיר ממתן שירות יעיל ומהיר לתושבים ברישוי והתכנון, ובכך ניתן מענה למצוקת הדיור. בהתאם, מאפשרת הכרה זו מינופן של השכונות החדשות, זאת תוך פיתוח אינטנסיבי בתחום ההתחדשות העירוני. במקביל, כחלק מהמאמץ הלאומי, מוצעים מגוון פתרונות מגורים בהם דירות לשכירות ארוכת טווח במחיר מפוקח בשכונת נאות עוזי, וכן שווקו פרויקטים של מחיר למשתכן בשכונת נאות שדה ונווה זמר.

רעננה מאופיינת בקצב עשייה מהיר ואינטנסיבי בבניית שכונות חדשות ופיתוח תשתיות לצד יישום מואץ של תהליכי התחדשות עירונית באמצעות פינוי בינוי ותמ"א 38 .מתווה הנותן מענה לתושבים בהתאמה לצורכיהם. זאת ועוד, העיר משכילה לשמר את האיזון המתבקש, בין שמירה על ריאות ירוקות, לצד הרחבת יחידות הדיור ופיתוח המרחבים העסקיים בה.

חיים ברוידא
ראש עיריית רעננה

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980