דבר ראש עיריית רמת השרון

נדרשת מדיניות נכונה ומאוזנת של התחדשות עירונית, שאכן מאפשרת לעיר להשתדרג, אך בו בעת מבטיחה שמירה על מרקם החיים ואיכות החיים הקיימים במקום. התפיסה שאנו מנהיגים ברמת השרון היא כי "כיתות מחכות לילדים ולא ילדים לכיתות וכבישים מחכים לבתים ולא בתים לכבישים" – כלומר לא תהייה בנייה בלי תכנון מוקדם של התשתיות והקצאת מקורות כספיים להקמתן.

אנו מקדמים בעיר מספר פרויקטים הנוגעים להתחדשות העירונית ומתמודדים עם המשמעויות שלהם. אחד מהם הוא הקמת פארק מטרופוליני ראשון מסוגו בישראל, שישתרע על כשליש משטח העיר. הפארק הענק הזה, ישמש כריאה ירוקה אזורית לפעילויות ספורט, פנאי ובילוי. בכך, נבטיח כי אופייה ותחושת המושבה של רמת השרון תישמר ותאפשר לתושבים ליהנות מכך. כחלק ממדיניות הבנייה בעיר, בנייה גבוהה חדשה תתאפשר רק מאחורי הפארק כך לא ייווצר עומס על התשתיות הקיימות כיום.

בנוסף, אנו שוקדים על פיתוח מתחם גלילות צפון כמרכז עסקים, מרכז מסחרי ומרכז בילוי מוביל. פיתוח זה יבטיח את עתידה הכלכלי של העיר ויהווה מנוע צמיחה מרכזי לפעילותה ויאפשר לספק את רמת השירותים הגבוהה שאנחנו מספקים לתושבים גם כיום, כש בין השאר רעננה מובילה בהשקעה פר תושב בחינוך. לצד אלו, ועל רקע עלייה צפויה במספר הילדים בשכונות שעוברות כיום התחדשות עירונית, הקמנו שני בתי ספר שיספקו להם מענה חינוכי מיטבי.

לדעתי, זהו המפתח לקיומה של התחדשות עירונית שמיטיבה  עם הצורך המתמיד בהתפתחות ובשדרוג ובו בעת משמרת את המובילות של רמת השרון בפרמטרים השונים של מרקם ואיכות החיים העירונית.

אבי גרובר
ראש עיריית רמת השרון

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980