דבר ראש עיריית ראשון לציון

ראשון לציון, העיר הרביעית בגודלה בישראל, נמצאת בתנופת פיתוח מתמדת. היא נהנית מיתרונות בולטים של עתודות קרקע נרחבות, מנגישות אופטימלית לצירי תחבורה ראשיים ומאוכלוסייה איכותית. מצוקת הדיור במדינת ישראל מוכרת ונוגעת לכולנו, ורכישת  דירה נראית כיום כחלום רחוק עבור זוגות רבים מדי, שמבקשים להתגורר בעיר בה גדלו. תנופת הבנייה בשכונות החדשות נמשכת – הרקפות, הנרקיסים ונחלת מערב. בשכונות החדשות נמכרות הדירות גם במסגרת המתווה לדיור בר השגה ותוכנית מחיר למשתכן.

אך לא די בכל אלה. אנו נחושים לגייס נחישות, התמדה וחשיבה יצירתית במטרה לקדם פרויקטים נוספים,  שיאפשרו לצעירים לרכוש דירה בעיר בה צמחו והתחנכו, להקים בה את משפחתם ולגדל בה את ילדיהם.

התוכניות, שמטרתן להשאיר את הראשונים בראשון ולהגדיל את היצע הדירות, כבר קורמות עור וגידים. החל משימוש בקרקעות "חומות" לטובת הקמת דירות למכירה, להשכרה ארוכת טווח ולפתרונות דיור לבני הגיל השלישי; דרך עידוד הקמת דירות קטנות באמצעות שימוש רחב בתקנת "שבס  כחלון" ; האצת פרויקט מעונות הסטודנטים בסמוך למסלול האקדמי המכללה למינהל, לרווחת הסטודנטים; וכלה בקידום פרויקטים לפינוי-בינוי ברחבי העיר.

עידוד התחדשות עירונית, הסרת חסמים ביורוקרטיים, האצת תהליכי תכנון ובינוי וקידום פתרונות תחבורתיים הם צו השעה שלנו.

ראשון לציון תמשיך להוביל את המהפכה העירונית. לצד הפיתוח הנדל"ני המואץ נמשיך לשים דגש על פיתוחה הכלכלי, הקהילתי והחברתי, על סביבת המגורים בשכונות, על הקמת מוסדות ציבור ושטחים ירוקים ועל איכות החיים של התושבים.

רז קינסטליך
ראש עיריית ראשון לציון

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980