דבר ראש עיריית פתח תקווה

פתח תקוה היא עיר של אפשרויות רבות, עיר מתפתחת עם יותר מ- 260000 תושבים. העירייה וקברניטיה מתייחסים להתחדשות עירונית במובן הרחב של המילה, תוך תוספת יחידות דיור בבניין קיים ושיפוצו, בתמ"א 38 ,הריסת מבנה באופן מלא או חלקי והוספת יחידות דיור בתמ"א 38 ,וכן איתור שטחים לבנייה או לתוספת או הריסת מבנה קיים. לפני כשנה התחיל פרויקט התחדשות עירונית בשתי שכונות ותיקות, אחדות ורמת ורבר - נעשה תהליך מעמיק עם התושבים, אנשי מקצוע ומשרד השיכון השותף לדרך, כדי לתת מענה נכון לצרכים, לשדרג את המרחב הציבורי (מבני ציבור, שטחים פתוחים ותחבורה), המרחב הפרטי (מבני מגורים ומסחר) ולמנף מוקדים קיימים.

עם כל היתרונות של התחדשות עירונית, צריך להבין שלא ניתן יהיה לבנות יחידות נוספות בעיר באזור שאינו ערוך תשתיתית בעורקי תחבורה נוחים, מדרכות בטוחות, מבני חינוך מתאימים ועוד. במקרים אלו נדרש פתרון אפקטיבי ויצירתי. בנוסף, יקודמו פרויקטים בעירוב שימושים שאינם למגורים. כך למשל תבנה התחנה המרכזית החדשה, על בסיס התחנה הוותיקה, וסביבה ישתנה המרקם האורבני. במקום יוקמו מרכז מסחרי, בתי עסק ומשרדים, הרחוב וסביבתו ישופצו, התנועה ברחוב תשתפר ועוד. עם כניסתי לתפקיד ראש העיר, הקמתי מנהלת התחדשות עירונית לקידום, ליזום פרויקטים חדשים וקיימים, ומתן פתרונות.

עיריית פתח תקוה היא בין הערים המובילות בקידום פרויקטי תמ"א 38 ובקידום התחדשות עירונית, המבוססת על עקרונות עירוניות טובה, שמירה על איזון בין צרכי התושבים הקיימים והעתידיים לבין הכדאיות הכלכלית של היזמים.

רמי גרינברג
ראש עיריית פתח תקווה

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980