דבר ראש עיריית ירושלים

כל ארכיאולוג יודע שיתכן שיותר מכל עיר אחרת בעולם, ירושלים היא עיר של שכבות. עיר שלאורך ההיסטוריה ידעה להעלות על עצמה שכבה נוספת ברוח הזמן.  העיר שבה למעשה הומצאה ההתחדשות העירונית. נאמנים למסורת זו, אנו ממשיכים בתנופת ההתחדשות העירונית. מיזמי פינוי בינוי ותמ"א 38 תופסים חלק מרכזי בחזון הפיתוח והבנייה שלי לעיר. מיזמים אלה שינו אזורים נרחבים לבלי היכר, וידנו עוד נטויה. מגמה זו תלך ותגבר. נוספת להם כמובן, בניית אלפי יחידות דיור חדשות ברבות מהשכונות, עבור זוגות צעירים שהם עתידה של העיר. גם כאן יש לנו תכניות גדולות והן יצאו לפועל בטווחי זמן קצרים. העיריה בראשותי מלווה ומעודדת מיזמים, הן בתכנון, הן בתקציבים והן בקיצור משמעותי של ההליכים הביורוקרטיים הנלווים.

לירושלים פוטנציאל עצום בשני שדות פעולת ההתחדשות העירונית: גם בשדרוג סביבות מגורים ותיקות לכדי שכונות מטופחות, וגם בניצול של משאב הקרקע, שימור ריאות ירוקות, שיפור תשתיות ובנייה לגובה.

התחדשות עירונית בהיקפים נרחבים היא יעד מרכזי של העירייה. בענף הנדל"ן מוכרת קלישאה, לפיה אם אתה שוקל להשקיע בעיר מסוימת, טפס על תל גבוה ממנו תוכל להשקיף עליה. אם את קו הרקיע שלה מנקדים עגורני בניה, העיר חיה וכדאי להשקיע בה. אם לא תראה את המנופים, ברח. זו עיר מתה.

הצופה היום אל קו הרקיע של ירושלים, רואה שהוא מלא בעגורנים פעילים בכל חלקיה. בשנים הקרובות מספרם יגדל בהרבה. ירושלים מוסיפה לעצמה עוד שכבה.

משה ליאון
ראש עיריית ירושלים

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980