דבר ראש עיריית אשדוד

את היחידה להתחדשות עירונית הקמנו לפני כשנתיים במטרה לזרז מיזמים ולפשט הליכים שנועדו להעניק פנים חדשות לאזורים ישנים, להעניק שיקום פיזי וחברתי לסביבת חיים ותיקה ושילוב מתחמים אלה בתכניות הפיתוח העירוניים והתאמתם לצרכים המשתנים ולצרכי העיר במאה ה-21.

פרויקטים אלה (תכניות פינוי-בינוי ותמ"א 38) באים לידי ביטוי בהוספת ממ"דים ואמצעי מיגון, בשיפור תחושת הביטחון האישי, שיפור איכות החיים ושיקום התשתיות ברבעים הוותיקים, אך ל"התחדשות עירונית" יש גם תרומה משמעותית בהחייאת המרקם הבנוי, בניצול יעיל יותר של תשתיות ומוסדות ציבור מתרוקנים, בשימוש מושכל של משאבי קרקע חדשים, בשמירה על המרחב הציבורי ובהאטת תהליכים טבעיים של הזדקנות האוכלוסייה באזורים הישנים.

המאמצים שעשינו בשנים האחרונות מניבות תוצאות מבורכות ובדוח שפרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לשנת 2017 ,היא ציינה את אשדוד כמי שהעניקה אישורים על ידי גורמי התכנון, בהליך החלטה מקדמית, עבור 7623 יחידות דיור, מתוכם 1576 יחידות דיור קיימות והיתר הן תוספות הנובעות ממיזמים במסגרת התחדשות עירונית. אשדוד נמצאת בתנופת פיתוח חסרת תקדים בכל שטחי החיים – בבינוי ופיתוח, בתחבורה ותשתיות, בבניית מוסדות חדשים והתאמת מוסדות ישנים, בתיירות, תרבות ואומנות, בטיפוח ערכי סביבה, בחינוך ואקדמיה, ספורט ופנאי המתכנסים יחד ומשתלבים בתכניות הסכם הגג לתוספת של למעלה מ-31000 יח"ד.

אני מזמין אתכם לבוא ולטייל באשדוד, לראות כיצד העיר של נתן אלתרמן "נלבישך שלמת בטון ומלט ונפרוש לך מרבדי גנים" עולה ומתהווה במציאות, גם אם "רבה הדרך למחר".

ד"ר יחיאל לסרי
ראש עיריית אשדוד

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980